Çocuğunuz ile kendi aracınızda seyahat etmek oldukça keyifli olsa da aynı zamana keyfinizin bozulmaması için yanında dikkat edilmesi gereken kuralları da getirmektedir. En temel kurallardan biride bebeğinizin araç içerisinde yeterli derecede konforlu ve güvenli olmasıdır. Bu noktada sizlere en iyi bebek oto koltuğu hakkında olması gereken bilgileri derledik. Bu noktada bebeğinizin güvenliği ve konforu açısından hazırlanan oto koltuklarımızda belirli özellikler yer almaktadır. İşte oto koltuklarında dikkat edilmesi gereken noktalar.

Bebek oto koltuğu seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek oto koltuğu arasından seçiminizi en iyi bebek oto koltuğu olarak yapmak istiyorsanız öncelikle, oto koltuğunun kaza testlerinden geçip geçmediğini göz önünde bulundurmanız gerekir. Oto koltuğu kaza testlerinden geçmiş ise bu koltuğa güvenebilirsiniz. Oto koltuklarının Internationel Standart Organization Fix yani ISOFIX bağlantısı olması güvenliği açısından oldukça önemli bir özelliktir. ISOFIX bağlantısı olan koltuk, araca en kolay ve güvenli bir şekilde monte edilmesi sağlanmış olacaktır. ISOFIX bağlantılı olan oto koltuklarında yer alan çelik bağlantı çubukları, araçların arka koltuğunda yer alan demir halkalara çok kolay bir şekilde monte edilir. Sağlamdır. Diğer avantajları ise; emniyet kemerlerinde göre daha sıkıdır herhangi bir darbe veya kaza sırasında koltuğun savrulmaması için emniyet kemerlerinden daha iyi bir performans göstermektedir. Bunun için araçlarda ISOFIX  bağlantısının olup olmadığının da kontrol edilmelidir. Bu noktada araçlara isterseniz ISOFIX bağlantısı ekleyebiliriz.

En Güvenli Bebek Oto Koltuğu Seçimi

En iyi bebek oto koltuğu seçerken, bebeğinizin boyunu, kilosunu ve yaşını da değerlendirmeniz gerekir. Her bebek oto koltuğu farklı kapasitedeki kilolara ve yaşlara göre tasarlanmıştır. Bebek oto koltuklarının 5 noktalı emniyet kemeri özelliği oldukça önemlidir. EN yüksek güvenlik önlemi açısından bebe oto koltuğunun mutlaka 5 emniyet kemeri sayısı olması gerekir. Eski modeller genellikle 5 yerine 3 noktalı olduğundan daha az güvenlidirler. Bu nedenle 5 emniyet noktalı bebek oto koltuklarını almaya özen gösterin. Oto koltuğunun herhangi bir darbe veya kaza basıncını önlemek için özel köpük malzemeye sahip olduğundan da emin olun.

By |2017-11-30T11:03:00+00:00Kasım 27th, 2017|Genel|