Konforlu Bir Yolculuk İçin Rahat ve Güvenli Koltuk

Ana sayfa » Blog » Konforlu Bir Yolculuk İçin Rahat ve Güvenli Koltuk

Konforlu Bir Yolculuk İçin Rahat ve Güvenli Koltuk

Dünyanın en güvenilir ve en konforlu araçlarının üreticisi Mercedes, yolculuklarda en çok gereksinimi duyulan rahat ve yolcu güvenliğini üst düzeyde saylayan koltuklarıyla da adını duyurmaktadır. Özellikle Mercedes Sprinter koltuk çözümlerinde dayanıklı iskelet yapısına sahip, sert süngerli ve yolcuların rahat oturup kalkabilmelerine olanak sağlayan açılır kapanır kolçaklı koltuklarında geliştirdiği emniyet kemeri bağlantıları ile konforun yanında can güvenliğini de üst düzeyde tutmaktadır. Bu nedenle pek çok minibüs, otobüs ya da servis kullanıcısı, koltuk değişimlerine giderek, koltuklarında sprinter araçlarda kullanılan koltuklara yer vermekteler.

Uzun yolculuklarda kullanılan ve gerek kullanıma dayalı nedenlerle ya da trafikte kaza gibi istenmeyen durumlarla karşılaşıldıktan sonra koltukların yenilenmesi gerektiğinde her sprinter kullanıcısının aklına “Otokoltukçu” gelmektedir. Uzun yolculuk denilince akla otobüslerde yapılan ve saatler süren yolculuklar gelse de, bu araçların koltuklarının her geçen gün teknolojiye ve yoğun ARGE çalışmalarına bağlı olarak sürekli geliştirilen koltukları sayesinde, belki yolculukların süreleri kısaltılamıyor ancak konforu artırılıyor.

Uzun süreli oturmalardan doğan ayak uyulmaları, sırt ağrıları bibi pek çok sorunun ortadan kaldırılması için sırt dayanaklarından oturma bölümlerine kadar, minderlere açılan hava kanalları ve ortopedik olarak dizayn edilen yatar koltuklardan koltuk arkalarında müzik ve görüntü yayını yapan sistemlere kadar yolcunun tüm konforunun düşünüldüğü otobüs koltuğu, kolay alev almama, leke tutmama, suda batmama gibi özeliklerle insan hayatının devam etmesine yönelik yeniliklerle de desteklenmektedir.

Özellikle otoyolların açılması ve araçların modernleşmesi gibi etkenlerle hız sınırlarının sürekli olarak değişim göstermesi, özellikle şehirlerarası yollarda hız limitlerinin kent içi trafiğe oranla daha yüksek olması seyahatlerde konforun yanında güvenliğin de olmasını zorunlu hale getirmektedir. Bu zorunluluk, özellikle tek seferde 40’a yakın yolcu taşıyan şehirlerarası otobüslerde çok daha büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle otobüs koltuklarında en iyi çözüme ulaşmak da son derece önemli olmaktadır.

By |2017-03-21T18:14:39+00:00Haziran 15th, 2015|Genel|